Uczymy się ratować innych

PZ29-6 PZ29 PZ29-9  PZ29-8

Już mały przedszkolak może uratować komuś życie! Dziś nasze przedszkole odwiedzili panowie Mateusz i Jan – ratownicy medyczni z FALCK MEDYCYNA z Przeworska. Towarzyszyła im maskotka wielkiego, pluszowego misia- Doktora, dzięki której przedszkolaki uczyły się udzielać pierwszej pomocy. Nasze przedszkolaki poznały także sprzęt medyczny min. nosze, na których ochotnicy mogli się położyć i dowiedzieć się w jaki sposób transportowane są osoby chore czy poszkodowane. Dzieci poznały także numery alarmowe oraz sposób prowadzenia rozmowy z dyspozytorem pogotowia w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Dużą atrakcją dla przedszkolaków było zwiedzanie ambulansu i jego wyposażenia. Na koniec wszyscy wysłuchali głośnego sygnału karetki- koguta. Zajęcia były praktyczne, ciekawe a co najważniejsze bardzo pouczające.

PZ29-2  PZ29-10 PZ29-5 PZ29-4