Wycieczka do Portu Lotniczego

28 października przedszkolaki z grupy „Zajączki” 5-latki uczestniczyły w wycieczce do Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka”. Dzieci zostały zapoznane z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na lotnisku, sposobem odprawy pasażerów, kontroli bagażu. Ogromnym przeżyciem było wejście na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej i przejście przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Strażacy zajmujący się bezpieczeństwem na lotnisku oraz pasie startowym zademonstrowali dzieciom wyposażenie wozów strażackich oraz pokazali jak wygląda gaszenie płonącego samolotu. Wielką atrakcją okazało się oczywiście długo wyczekiwane wejście na taras widokowy, skąd dzieci mogły obserwować startujący samolot. Do przedszkola wróciliśmy pełni wrażeń za co serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom lotniska. Dziękujemy za miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę podczas wycieczki.