Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 13/2018 Burmistrza Miasta Przeworska z dnia 31 stycznia 2018 r.

do Zarządzenia nr 13/2018

Burmistrza Miasta Przeworska

z dnia 31 stycznia 2018 r.

Zasady rekrutacji:

Zasady prowadzenia postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Przeworsk na rok szkolny 2018/2019 zostały przygotowane w oparciu o zapisy art. 31 Prawo oswiatowe z dnia 14 grudnia 2016 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 59) – do publicznego przedszkola lub oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze danej gminy. Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego.

W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział:

• dzieci 3-4-5-6 letnie ( urodzone w latach 2011-2015),
  • dzieci 7 letnie, którym odroczono obowiązek szkolny,
  • dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Miejskiej Przeworsk.
Kryterium punkty
I etap rekrutacji
Dziecko z rodziny wielodzietnej ¹ 10
Dziecko niepełnosprawne 10
Dziecko jednego rodzica niepełnosprawnego 10
Dziecko obojga rodziców niepełnosprawnych 10
Dziecko posiadające niepełnosprawne rodzeństwo 10
Dziecko matki lub ojca samotnie wychowującego ² 10
Dziecko objęte pieczą zastępczą 10
II etap rekrutacji
Dziecko obojga rodziców pracujących z udokumentowanym zatrudnieniem ³ 10
Czas pobytu dziecka w przedszkolu powyżej 5 godzin 10
Rodzeństwo dziecka kontynuującego wychowanie przedszkolne
w przedszkolu pierwszego wyboru
Dziecko, którego rodzice odprowadzają podatek w Gminie Miejskiej Przeworsk 5
  1. rodzina wielodzietna – oznacza rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci,
  2. samotne wychowanie – oznacza wychowanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sadu, osobę rozwiedziona, chyba, że osoba taka wychowuje co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem,

1. wymagane: udokumentowanie zatrudnienia – zaświadczenie z zakładu pracy, w przypadku samozatrudnienia aktualny wpis do działalności gospodarczej, poświadczenie rozliczania się z ZUS-em lub Urzędem Skarbowym.