Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów. Przystanek Szwecja!”

Z okazji obchodów „Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów. Przystanek Szwecja!” w naszym przedszkolu odbyła się  impreza czytelnicza „Spotkanie z Pippi Langstrumpf”. Humorustyczna sztuka przybliżyła dzieciom klasyk szwedzkiej literatury dziecięcej. Przedszkolaki poznały głównych bohaterów- Pippi, jej ojca oraz małpkę Pana Nilsona i konia Alfonso. Cała sztuka miała formę dziennikarskiego programu „Sprawa dla reportera”. Prezentowana inicjatywa ma na celu ukazanie literatury jako sposobu na zapoznanie się dzieci, młodych ludzi z bogactwem kultury europejskiej oraz jako narzędzie służące wzmocnieniu pozycji jednostki, przyczyniając się do wyposażenia dzieci w odpowiedni zestaw umiejętności, aby poprzez czytanie mogli stawić czoło bieżącym wyzwaniom społecznym i osobistym. Przedszkolaki przybyły w strojach, których barwy niebieski i żółty nawiązywały do flagi szwedzkiej. Na koniec dzieci wysłuchały fragment książki oraz spałaszowały złote dukaty.

h

ab