Muchomorki w Bibliotece

Muchomorki wybrały się na wycieczkę do Miejska Biblioteka Publiczna w Przeworsku . Dzieci podczas lekcji bibliotecznej oglądały teatrzyk Kicia Kocia w Bibliotece. Zachwyciły się ilością pięknych książek, każdy wybrał interesujący go temat. Dla niektórych czterolatków była to pierwsza wizyta w bibliotece. Natomiast, ku miłemu zaskoczeniu, wiele dzieci to stali bywalcy wypożyczalni działu dziecięcego. Niezwykłą atrakcją była przejażdżka windą i wizyta w dziale audiowizualnym. Dzieci poznały tam inne, wspołczesne nośniki literackie. Zajęcia biblioteczne miały przede wszystkim wyposażyć przedszkolaki w szereg kompetencji poznawczych związanych z nowym miejscem oraz oczywiście dały możliwość obcowania z książką, co jest niezmiernie istotne dla rozwoju myślenia, pamięci i mowy dziecka. Na koniec Muchomorki otrzymały wspaniałe upominki. Bardzo dziękujemy!