Propozycje aktywności dla dzieci 3-4 letnich.

Temat tygodnia: „Wiosenne przebudzenie”.

Propozycja 1
Obejrzyj obrazek, powiedz co na nim widzisz ?,co robią dzieci z grupy? czego potrzebuje roślina żeby rosła ?.

1 ZDA

Propozycja 2
Dziecko z pomocą rodzica sadzi cebulkę, podlewa,obserwuje wzrost (podczas sadzenia dziecko opowiada co robi po kolei).

2ZDA

Propozycja 3
Zabawa w globalne odczytywanie wyrazów z pomocą rodzica. Wskazywanie przez dziecko poszczególnych części ciała podczas odczytywania wyrazów. Zabawę powtarzamy kilka razy w ciągu dnia i w dniach następnych. Wybraną literkę przez dziecko można pokolorować, wykleić plasteliną.

3ZDA

Propozycja 4
Rysuj po śladzie

4ZDA

Propozycja 5
Policz zwiastuny wiosny, narysuj tyle kresek ile jest krokusów, przebiśniegów, chmurek.

5ZDA
Propozycja 6
Wykonaj pracę plastyczną „Bazie” z materiałów dostępnych w domu (wydzieranie, malowanie farbami, rysowanie kredkami).

6ZDA
Realizacja podstawy programowej:1.9,4.1,4.2,4.8,4.9,1.9,1.6,2.3,2.4,2.7,2.8,2.9,2.11,1.7,3.15
#edukacjatrwanadal
Zachęcamy do dzielenia się działaniami dzieci, umieszczając je w komentarzach pod postem na przedszkolnym Facebooku.