Światowy Dzień Jabłka

„Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące… Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek….”
28 września przypada Światowy Dzień Jabłka, czyli najbardziej znanego polskiego owocu. Celem tego dnia i wspólnej zabawy w grupie „Muchomorki” było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów, jako źródła witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania oraz utrwalenie wiadomości na temat jabłek.
Obchody Dnia Jabłka sprzyjały omówieniu budowy jabłka oraz jego walorów zdrowotnych jak również kształtowaniu pojęć matematycznych z wykorzystaniem jabłuszek. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku, zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Nie zabrakło też wspólnej zabawy, która dowiodła, że jabłko może posłużyć jako inspiracja do wielu zabaw ruchowych. Po emocjach związanych z zabawą najbardziej oczekiwanym punktem dnia był jabłkowy poczęstunek. To był atrakcyjny dzień w przedszkolu.