Tydzień ze zdrowiem

pz159pz160

W ciągu całego tygodnia rozmawialiśmy o higienie, aktywności ruchowej i zdrowym odżywianiu. Na wstępie dzieci wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Celem wycieczki było m.in. zapoznanie z pracą farmaceuty, produktami, które można kupić w aptece. Pani farmaceutka wytłumaczyła dzieciom co to są witaminy i w jakich produktach można je znaleźć oraz dlaczego nie wolno samodzielnie spożywać leków lub pić syropów. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z Panią dietetyk Celiną Peszek, która wyjaśniła dzieciom na czym polega jej praca oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Dzieci poznały produkty żywnościowe na kolejnych piętrach piramidy żywienia. Na koniec pod okiem pani dietetyk dzieci podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy zdrowe kanapki”. Dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Po starannym przygotowaniu wszyscy razem zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

pz161