Wizyta ratowników medycznych

pz265 pz266

W dniu 8. 02. gościliśmy w naszym przedszkolu ratowników medycznych pana Damiana Smycz oraz pana Piotra Dubiel. To było nie tyko miłe, ale bardzo ważne spotkanie. Celem przeprowadzonych zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się małymi ratownikami. Naszym gościom bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola, mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką pierwszej pomocy przedmedycznej. Były to niezwykle ważne warsztaty, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie.