Wycieczka do zagrody edukacyjnej.

pz187

14 maja 2018r. dzieci z grupy „Plastusie“ wybrały się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Międzyczas“ położonej w obszarze Chronionego Krajobrazu wśród malowniczych lasów i łąk. Przedszkolaki zwiedziły zagrodę dla owiec, lam i kóz oraz poznały także inne zwierzęta takie jak: króliki, kury, kaczki, indyki, koguty, gęsi. Bliski kontakt ze zwierzętami okazał się wspaniałym przeżyciem, gdyż niecodziennie można podać marchew królikom, bukiet z traw kozom, pogłaskać indyka czy też nakarmić owsem baranki. Dodatkową atrakcją były warsztaty kulinarne, podczas których przedszkolaki własnoręcznie wypiekały ciasteczka oraz zajęcia plastyczno-techniczne podczas których, dzieci pobudzały wyobraźnię wykonując prace z wykorzystaniem wełny. Ciekawym punktem wycieczki było również zwiedzanie Domu z Duszą, czyli miejsca, w którym znajdowały się przedmioty codziennego użytku w dawnych czasach. Dziękujemy za wspaniałe chwile spędzone w „Międzyczasie“ i niezapomniane wrażenia.

pz186pz185