Zdrowo się odżywiamy.

pz117

Rozbudzanie świadomości w zakresie zdrowego odżywiania, to bardzo ważny obszar edukacji przedszkolnej. Tematyka tygodnia „Jesień w sadzie” była wspaniałą okazją do uświadomienia dzieciom walorów odżywczych owoców oraz zachęcanie do ich spożywania poprzez samodzielne zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności w trakcie ich przetwarzania. Miniony tydzień w naszym przedszkolu był bardzo kolorowy, smaczny a przede wszystkim zdrowy. Dzieci poznawały bogactwo witamin zawartych w owocach oraz ich wygląd i nazwy m. in. poprzez wycieczki do sklepów owocowo-warzywnych. Wszystkie grupy samodzielnie przygotowywały pyszne sałatki owocowe, soki i szaszłyki owocowe przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Samodzielne przyrządzanie dało dzieciom wiele satysfakcji.

pz119pz118