Masz pytania? Zadzwoń

  (16) 648 76 61

II Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci z Europe Direct Rzeszów pod hasłem „Przystanek – Ziemia”

W naszym przedszkolu świętowaliśmy II Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci z Europe Direct Rzeszów pod hasłem „Przystanek – Ziemia”. Nasze przedszkolaki obejrzały teatrzyk „Królewna Śmieszka i Ekoludki”. Humorystyczna opowieść o królestwie, w którym zapanował zły smog, pokazała, jak łatwo można zniszczyć to co najcenniejsze-naszą planetę Ziemię. Dzieci dowiedziały się ile trudu kosztuje przywrócenie ekosystemu i jak ważna jest segregacja. Prezentowana inicjatywa ma za cel ukazać literaturę jako sposób na zapoznanie się dzieci, młodych ludzi z bogactwem kultury europejskiej oraz jako narzędzie służące wzmocnieniu pozycji jednostki, przyczyniając się do wyposażenia dzieci w odpowiedni zestaw umiejętności, aby poprzez czytanie mogli stawić czoło bieżącym wyzwaniom społecznym i osobistym. Nie zabrakło również głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i promowania literatury jako źródła wiedzy o ekologii. Dzisiaj dojechaliśmy wspólnie do Przystanku Ziemia.

1

2

14

3

5

14

16

19

4

18

17

15

13

12

11

10

9

Wielkość czcionki
Kolor tła