WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

Nie jeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby więc przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka w dniu dzisiejszym dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Państwowej Komendy Straży Pożarnej w Przeworsku.
Wycieczka wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, a przy tej okazji utrwaliły numery alarmowe . Zapoznane zostały ze strojem strażaka, ubieranym podczas akcji oraz wyposażeniem wozu strażackiego, z pokazem bardzo długiej drabiny oraz sprzętem, służącym do udzielania pomocy. Z dużym zainteresowaniem oglądały pokaz zastosowania nożyc pneumatycznych i węża strażackiego. Z wycieczki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.
Dziękujemy serdecznie i życzymy wszystkim strażakom , by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.